Pobjeda za povratak na drugo mjesto

Rutinski trijumf "Crvenih đavola". AFP

A. Vatreš

21.2.2021

Nogometaši Mančester Junajteda vratili su se na drugo mjesto tabele engleskog prvenstva domaćom pobjedom protiv Njukasl Junajteda 3:1 u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 25. kola.

Junajted je poveo nakon lijepe solo-akcije Markusa Rašforda (Marcus Rashford) u 30. minuti, no samo šest minuta potom Alan Sen Maksiman (Allan Saint-Maximin) je sjajnim udarcem s 15-ak metara poravnao na 1:1.

U nastavku je Dejvid Džejms (David James) u 57. minuti vratio prednost na stranu Junajteda okrunivši odličnu akciju Nemanje Matića, da bi konačni rezultat postavio Bruno Fernandeš (Fernandes) u 75. minuti iz kaznenog udarca, prenosi Hina.

Drugi Junajted sada ima 49 bodova, kao i treći Lester Siti, koji je ranije u nedjelju kao gost svladao Aston Villu sa 1:2, dok mu vodeći Mančester Siti koji je kao gost nadigrao Arsenal s 0:1 ima 10 bodova više.