SERIJA A

Juventus na pogon Ronalda do sigurne pobjede protiv Krotonea i skoka na treće mjesto

Ovim trijumfom "Stara dama" se probila na treće mjesto na tabeli preskočivši Romu, Atalantu i Lacio

Kristijano Ronaldo: Dvostruki strijelac. AFP

A. M.

22.2.2021

Fudbaleri Juventusa savladali su Krotone u posljednjem meču 23. kola italijanske Serije A rezultatom 3:0.

"Stara dama" je u ovaj meč ušla nakon dva vezana poraza. Mrežu Krotonea načeo je Kristijano Ronaldo (Cristiano) u 38. minuti na asistenciju Aleksa Sandra (Alex). Prednost Juventusa duplirao je Ronaldo svojim drugim golom u nadoknadi prvoj dijela. Ovaj put je asistenciju zabilježio Aron Remzi (Ramsey).

Veston Mekeni (Weston McKennie) je povisio na 3:0 u 66. minuti i riješio sve dileme oko pobjednika.

Ovim trijumfom Juventus se probio na treće mjesto na tabeli preskočivši Romu, Atalantu i Lacio.