TOK UTAKMICA | Minimalac Čelzija protiv Atletika, velika prednost Bajerna pred revanš

Tekstualni prenos mečeva osmine finala Lige prvaka

Olivije Žiru: Strijelac vodećeg gola za Čelzi. AFP

Piše: A. M.

23.2.2021

Odigrana su dva meča osmine finala Lige prvaka, a snage su odmjerili Atletiko Madrid - Čelzi (0:1) i Lacio - Bajern Minhen (1:4).

90' - Kraj utakmica. Bajern se velikom prednošću vraća u Minhen (1:4). Čelzi minimalnom pobjedom napravio korak ka narednoj rundi.

90' - Šest minuta nadoknade u Bukureštu, četiri u Rimu.

82' - Dijego Simeone (Diego) izvršio četverostruku izmjenu, ali ni to ne pomaže "Jorgandžijama" da dođu do gola.

71' - Čelzi je poveo protiv Atletika. Strijelac vodećeg gola za tim iz Londona je Olivije Žiru.

62' - Imobile prijeti, ali bez promjene rezultata.

59' - Čelzi ima posjed lopte, ali bez većih prilika. Atletiko vreba kontranapade.

53' - Udarac Koree brani Nojer.

49' - Korea smanjuje na 1:4. Još uvijek nema golova u Bukureštu.

47' - Autogol Aćerbija. Bajern vodi 0:4 u Rimu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Poluvrijeme na oba meča. Bez golova u duelu Atletika i Čelzija. Bajern praktično riješio pitanje pobjednika već u prvih 45 minuta.

42' - Prava katastrofa Lacija u prvom poluvremenu. Sane pogađa za 0:3.

37' - Pepe Reina odličnom intervencijom spriječio Levandovskog u postizanju novog gola.

31' - Prva izmjena u ekipi Lacija. Na terenu je Senad Lulić umjesto Matea Musakija (Musacchio) koji je s dvije greške primorao Simonea Inzagija (Inzaghi) na promjenu.

24' - Musijala duplirao prednost Bajerna sjajnim golom sa ivice šesnaesterca.

14' - Najbolja šansa za Atletiko. Lemar propustio priliku da dovede Madriđane u vodstvo.

9' - Bajern poveo u Rimu golom Levandovskog. Poljak iskoristio katastrofalnu grešku odbrane Lacija i doveo svoj tim u vodstvo.

5' - Bez prilika na otvaranju susreta.

1' - Počele su utakmice u Rimu i Bukureštu.

Atletiko u prvi susret osmine finala ulazi nakon neočekivanog poraza od Levantea kod kuće, dok je Čelzi u posljednjih sedam mečeva neporažen.

Meč se igra u Bukureštu zbog korona protokola.

Branioc naslova Bajern gostuje Laciju, a naš Senad Lulić meč počinje sa klupe za rezerve.