S ukupnih 8:1 izborili plasman u osminu finala

Fenomenalan gol Alija. AFP

A. M.

24.2.2021

Fudbaleri Totenhema visokom pobjedom nad Volfsbergerom ovjerili su plasman u osminu finala Evropske lige. Nakon 1:4 u prvom meču, tim Žozea Murinja (Jose Mourinho) je i u revanšu postigao četiri gola i rezultatom 4:0 deklasirao austrijskog predstavnika.

Mrežu Volfsbergera načeo je Dele Ali (Alli) u 11. minuti, a prednost Totenhema duplirao je Karlos Vinisijus (Carlos Vinicius) u 50. na asistenciju strijelca prvog gola.

Ali je u 73. minuti upisao još jednu asistenciju, a na 3:0 je povisio Geret Bejl (Gareth Bale). Sedam minuta prije kraja Vinisijus je svojim drugim golom postavio konačan rezultat utakmice.

Vodeći gol Totenhema zaista je prelijep. Nakon duplog pasa Ali je efektno makazicama pogodio mrežu gostiju.