Neporažena Zvezda doživjela eliminaciju, Dinamo u osmini finala

Revanš utakmice šesnaestine finala

Detalj s meča na San Siru. AFP

Piše: A. M.

25.2.2021

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su i u revanšu savladali Krasnodar. Nakon 2:3 u Rusiji Zagrepčani su na Maksimiru minimalnom pobjedom 1:0 ovjerili plasman u narednu rundu.

Strijelac gola odluke za Dinamo bio je Mislav Oršić u 31. minuti.

Crvena zvezda je, iako neporežena u dvomeču s Milanom, doživjela eliminaciju. Nakon 2:2 u Beogradu, rezultat na San Siru je glasio 1:1 i tako se Milan zahvaljujući golu u gostima plasirao među 16 najboljih.

Milan je poveo u devetoj minuti golom Franka Kesija (Franck Kessie) sa bijele tačke, a izjednačenje Zvezdi donio je Mohamed El Fardu Ben (El Fardou) u 24. minuti.

Zvezda je i u revanšu ostala s igračem manje u drugom poluvremenu. Ovaj put je 20 minuta prije kraja pocrvenio Marko Gobeljić i tako svojim saigračima otežao završnicu meča.

Rade Krunić je na terenu proveo prvih 45 minuta.