Slavija šokirala Lester u gostima, PSV od gotovog napravio veresiju

Razočaranje svojim navijačima priredio je i Bajer Leverkuzen

Slavlje fudbalera praške Slavije na King pauer stadionu. AFP

A. M.

25.2.2021

Nakon 0:0 u gostima veoma neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredio je Lester. "Lisice" su na svom terenu poražene od praške Slavije 0:2 i tako doživjele eliminaciju iz Evropske lige.

Razočaranje svojim navijačima priredio je i Bajer Leverkuzen. Nakon poraza 4:3 na strani dovoljan im je bio minimalan trijumf protiv Jang bojsa, ali nisu uspjeli postići gol, dok je ekipa iz Berna postigla dva i prošla među 16 najboljih s ukupnih 5:2.

Najnapetije bilo je u Ajndhovenu. Olimpijakos je branio 4:2 iz prvog meča, ali je PSV do poluvremena uspio anulirati tu prednost. Dvije minute prije kraja Grci su smanjili na 2:1 i obezbijedili prolaz u narednu rundu.

Dinamo iz Kijeva je nakon 1:1 u Kijevu protiv Klub Briža u Belgiji slavio minimalnu pobjedu i prolaz dalje.

Očekivano, prolaz je ovjerio Mančester junajted odigravši utakmicu bez golova sa Real Sosijedadom na Old Trafordu, nakon 0:4 u San Sebastijanu prije sedamdana.

Rutinski je prolaz obezbijedila i Roma protiv Brage, koja je nakon 0:2 u prvom meču slavila sa 3:1 u revanšu.

Dinamo je trijumfom nad Krasnodarom 1:0 potvrdio pobjedu u Rusiji 2:3 i domogao se osmine finala.

Crvena zvezda je, iako neporežena u dvomeču s Milanom, doživjela eliminaciju. Nakon 2:2 u Beogradu, rezultat na San Siru je glasio 1:1 i tako se Milan zahvaljujući golu u gostima plasirao među 16 najboljih.