Sigurne pobjede Bajerna i Borusije Dortmund

Detalj s meča u Minhenu. AFP

A. M.

27.2.2021

Nakon dugo vremena u Bundesligi u tradicionalnom subotnjem terminu nije bilo iznenađenja.

Aktuelni prvak Njemačke, Evrope i svijeta, Bajern iz Minhena savladao je Keln kod kuće rezultatom 5:1.

Sve je bilo jasno još u prvom poluvremenu kada su Maksim Čupo-Moting (Maxim Choupo-Moting) u 18. i Robert Levandovski (Lewandowski) u 33. minuti slomili otpor gostiju.

Oni su smanjili zaostatak nakon četiri minuta igre u nastavku, ali je to samo bio podstrek Bajernu da pojača ritam i deklasira goste.

U 65. je Levandovski upisao svoj drugi gol, a zatim je u 82. i 86. minuti Serž Gnabri (Serge Gnabry) postavio konačnih 5:1.

Borusija Dortmund je bila vrlo sigurna na svom stadionu savladavši sa 3:0 Arminiju Bilefeld. Sve pogotke fudbaleri Dortmunda postigli su u drugom poluvremenu.

Strijelci za trijumf "Milionera" bili su Mahmud Dahud u 48., Džejdon Sančo (Jadon Sancho) u 58. i Reinier u 81. minuti.

I Štutgart je opravdao ulogu favorita protiv fenjeraša Šalkea (5:1), kao i Volfsburg protiv Herte (2:0).