BUNDESLIGA

Veliki preokret Lajpciga protiv Borusije Menhengladbah

Ovom pobjedom Lajpcig se vratio ponovo na samo dva boda razlike od Bajerna. Agencije

A. M.

27.2.2021

U derbiju 23. kola Bundeslige Lajpcig je na svom terenu savladao Borusiju iz Menhengladbaha rezultatom 3:2.

Borusija je sjajno otvorila meč. Već u šestoj minuti gosti su dobili penal, a precizan sa bijele tačke bio je Hofman. U 19. minuti Markus Tiram duplirao je prednost.

U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim – Lajpcig. Domaćin je u 57. minuti došao do pogotka, a strijelac je bio Enkunku. U 66. minuti domaći su uspjeli anulirati prednost Borusije. Strijelac je bio Jusuf Poulsen na asistenciju Danija Olma.

U trećoj minuti nadoknade Serlot je na asistenciju Enkukua zatresao mrežu gostiju za veliki preokret i pobjedu.

Ovom pobjedom Lajpcig se vratio ponovo na samo dva boda razlike od Bajerna, dok je Borusija osma sa 33.