ENGLESKA

Podjela bodova u meču Njukasla i Vulverhemptona

"Svrake" prekinule seriju od dva poraza, dok su "Vukovi" zabilježili i peti duel u nizu bez poraza

Podjela bodova na Sent Džejms Parku. AFP

A. M.

27.2.2021

Fudbaleri Njukasla i Vulverhemptona podijelili su bodove u 26. kolu Engleske premijer lige.

"Svrake" su prekinule seriju od dva poraza i sa 26 bodova prvi su iznad zone ispadanja sa četiri boda više od Fulama, dok su "Vukovi" zabilježili i peti duel u nizu bez poraza i sa 34 boda trenutno zauzimaju 12. mjesto.

Njukasl je poveo u 52. minuti golom Džamala Laselsa (Jamaal Lascelles). Kapiten Njukasla je odlično reagovao na centaršut Rajana Frejzera (Ryan Fraser) i glavom matirao čuvara mreže gostiju.

Vulvsi su izjednačili u 73. minuti preko Rubena Neveša (Neves). Portugalski veznjak je iz teške pozicije fantastično reagovao na centaršut Pedra Neta i glavom pogodio za 1:1.

Fudbaleri Aston Vile pobijedili su Lids na strani minimalnim rezultatom 0:1.

Jedini gol na meču u Jorkširu postigao je Anvar el Gazi (Anwar El-Ghazi).

Vest bromvič albion savladao je Brajton na svom terenu istim rezultatom, a gol odluke pao je u 11. minuti. Strijelac je bio Kajl Bartli (Kyle Bartley).