Mečevi 26. kola Premijer lige

Detalj s meča na King pauer stadionu u Lesteru. AFP

A. M.

28.2.2021

Fudbaleri Arsenala savladali su Lester na gostovanju rezultatom 1:3 u 26. kolu Premijer lige.

"Tobdžije" su skočile na tek deveto mjesto na tabeli sa 37 osvojenih bodova, dok je Lester ostao treći sa 12 više.

Počelo je sjajno po domaći tim kada je Tilemans u šestoj minuti doveo Lester u vodstvo.

Arsenal je brzo preuzeo kontrolu utakmice, bio sve češći ispred gola Kaspera Šmajhela i podsjetio je na stare dane.

Dobra igra je na naplatu stigla u 39. minuti kada je Vilijan sjajno izveo prekid, a David Luiz glavom pogodio za 1:1.

Samo nekoliko minuta kasnije je VAR dodijelio penal gostima iz Londona zbog igranja rukom Vilfreda Ndidija.

Najstrožiju kaznu vrlo sigurno je realizovao Aleksandr Lakazet.

Već nakon sedam minuta igre u nastavku sve je bilo riješeno. Nikolas Pepe je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu za konačnih 1:3.

U drugoj utakmici u istom terminu Kristal palas i Fulam su u malom londonskom derbiju remizirali bez golova.