ENGLESKA

Liverpul protiv Šefilda prekinuo niz poraza u Premijer ligi

Nakon neuspjeha protiv Brajtona, Mančester sitija, Lestera i Evertona, "Redsi" osvojili prve bodove u februaru

Detalj s meča u Šefildu. Twitter

Piše: A. M.

28.2.2021

Fudbaleri Liverpula pobjedom nad Šefildom u gostima rezultatom 0:2 prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza u Premijer ligi.

Nakon neuspjeha protiv Brajtona, Mančester sitija, Lestera i Evertona, "Redsi" su osvojili prve bodove u februaru savladavši Šefild.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Vodstvo gostima donio je Kurtis Džons (Curtis Jones) u 48. minuti, da bi prednost bila udvostručena u 64. minuti. Šutirao je Roberto Firmino, a lopta okrznula Kina Brajana (Kean Bryan) i završila u mreži.

Liverpul je 12. pobjedom u sezoni došao do 43 boda i sada ima jedan manje od Čelzija, a dva od četvrtoplasiranog Vest hema.

Šefild je zakucan za dno tabele sa svega 11 osvojenih bodova.