"Rosoneri" odnijeli puni plijen sa Olimpika

Rebić: Strijelac odlučujućeg gola. AFP

Piše: A. M.

28.2.2021

Fudbaleri Milana pobjedom nad Romom u gostima nastavili su potjeru za prvoplasiranim Interom, koji im sada bježi četiri boda.

"Rosoneri" su Olimpiku slavili pobjedu rezultatom 1:2 i tako najavili izlaz iz loše forme.

Milan je poveo golom Franka Kesija (Franck Kessie) sa bijele tačke dvije minute prije odlaska na odmor.

Pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Romi da poravna rezultat, a strijelac je bio Žordan Veretu (Jordan Veretout).

Ante Rebić je u 58. minuti vratio prednost gostima. Primio je loptu na 20 metara od gola, napravio brz okret, ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem pogodio suprotni ugao gola domaćih za 1:2.

Rade Krunić je u igru ušao u 67. minuti, dok Edin Džeko nije bio u rosteru Rome zbog povrede koju je zadobio u meču šesnaestine finala Evropske lige protiv Brage u kojem je bio strijelac.

Poslije ove pobjede "Rosoneri" imaju 52 boda, četiri manje od prvoplasiranog Intera, a na diobi treće pozicije su Juventus i Atalanta, s tim da "Stara dama" ima i meč manje. Roma je sada peta sa 44 boda.