ENGLESKA

Posljednjih 10 minuta kobno za Vulvse, Siti nastavio pobjednički niz

Nakon ove pobjede Mančester siti ima 15 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Junajted koji ima meč manje

Detalj s meča na Etihadu. AFP

Piše: A. M.

2.3.2021

Fudbaleri Mančester sitija upisali su 21. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima i tako nastavili impresivan trijumfalni niz koji traje još od 15. decembra prošle godine.

Tim Pepa Gvardiole (Guardiola) savladao je Vulverhempton kod kuće rezultatom 4:1 u okviru 29. kola Premijer lige.

Siti je poveo zahvaljujući autogolu Leandera Dendonkera (Dendoncker) u 15., a poravnanje gostima donio je Konor Koudi (Conor Coady) u 61. minuti meča.

Kako se meč bližio kraju postavljalo se pitanje dolazi li kraj fantastičnoj pobjedničkoj seriji "Građana", ali Gabrijel Žezus (Gabriel Jesus) se u 80. minuti pobrinuo da se na to još pričeka.

Rijad Marez (Riyad Mahrez) golom u 90. minuti povisio na 3:1, a Žezus svojim drugim golom u posljednjim trenucima ovjerio pobjedu domaćina.

Nakon ove pobjede Siti ima 15 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Junajted koji ima meč manje, dok su Vulvsi ostali na 12. poziciji sa 34 boda.