SERIJA A

Iako je dva puta vodio, Sasuolo nakon velike drame i dva penala u finišu jedva došao do boda protiv Napolija

Detalj s meča u Ređio Emiliji. Twitter

A. M.

3.3.2021

Fudbaleri Sasuola i Napolija podijelili su bodove u meču 25. kola Serije A. Rezultat je bio 3:3.

Sasuolo je dva puta vodio, gosti s juga Italije nakon preokreta na kraju su bili pred pobjedom, ali je drugi gol s bijele tačke u sudijskoj nadoknadi donio prevagu na stranu domaćina.

Zahvaljujući autogolu Nikole Maksimovića u 34. minuti Sasuolo je poveo, a četiri minuta kasnije stiglo je poravnanje. Strijelac je bio Piotr Zielinski.

Da Sasuolo ipak na pauzu ode s golom prednosti pobrinuo se Domeniko Berardi (Domenico) koji je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela bio precizan sa bijele tačke.

Drugo izjednačenje Napoliju donio je Đovani Di Lorenco (Giovanni Di Lorenzo) u 72. minuti, a potpuni preokret Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne) iz jedanaesterca u 90. minuti.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade sviran je penal na drugoj strani. Franćesko Kaputo (Francesco Caputo) je preuzeo odgovornost i donio bod Sasuolu.