ITALIJA

Ibrahimović iz lože posmatrao mučenje Milana, "Rosoneri" izbjegli poraz u 97. minuti

Posustaju u borbi za titulu

Ibrahimović u loži San Sira. AFP

Piše: A. Vatreš

3.3.2021

Milan je ponovo razočarao domaće navijače, nakon što je večeras u susretu 25. kola italijanske Serije A remizirao na San Siru s Udinezeom 1:1.

Imali su gosti vodstvo od 68. minute, koje im je donio Rodrigo Bekao (Becao) i činilo se kako će osvojiti puni plijen.

Međutim, Milanu je sviran penal u 97. minuti, a siguran realizator bio je Frank Kesi (Franck Kessie).

Susret Milana i Udinezea iz lože stadiona na San Siru posmatrao je i Zlatan Ibrahimović, kojeg zbog povrede nije bio u kadru.

Ibra je bio vidno razočaran, jer njegov tim sve više posustaje u borbi za titulu.

Što se ostalih susreta tiče, Roma je bez povrijeđenog Edina Džeke slavila u Firenci s 1:2, dok je Atalanta s 5:1 deklasirala Krotone s 5:1.

Romi je tri boda na Artemio Frankiju golom u 88. minuti donio Amadu Dijavara (Amadou Diawara), a strijelac prvog gola bio je Leonardo Spinacola (Spinazzola) - 49'.

Za Atalantu su u pobjedi nad Krotoneom pogađali Robin Gosens - 12', Hoze Palomino (Jose), Luis Muriel - 50', Josip Iličić - 58' i Aleksej Mirančuk (Aleksey Miranchuk) - 85'.

Verona je bila ubjedljiva u gostima kod Beneventa (0:3), Kaljari je minimalno savladao Bolonju (1:0), dok su Đenova i Sampdorija u gradskom derbiju podijelili bodove (1:1).