Barcin veliki povratak za plasman u finale Kupa kralja

Nakon produžetaka izbacili Sevilju

Pike: Golom u 94. minuti odveo meč u produžetke. AFP

Piše: A. Vatreš

3.3.2021

Iako je u prvom meču poražena s 2:0, Barcelona je uspjela izbaciti Sevilju i plasirati se u finale Kupa kralja.

Poveo je katalonski tim već u 12. minuti, kada ja spektakularan gol postigao Osman Dembele (Ousmane).

Prava drama odigrala se u završnici susreta.

Prvo je Sevilja u 73. minuti propustila iskoristiti penal preko Lukasa Okampoas (Lucas Ocampos), a u 92. minuti ostala je bez isključenog Fernanda.

Dvije minute kasnije Džerad Pike (Gerard Pique) je glavom pogodio za 2:0 i meč odveo u produžetke.

Barca je u nastavku iskoristila igrača više i došla do još jednog gola, vrijednog prolaza.

Njegov autor je u 95. minuti bio Martin Brejtvajt (Braithwaite).

Bh. reprezentativca Miralema Pjanića ni ovaj put nije bilo u domaćem timu zbog povrede.

Barca će u finalu igrati s boljim iz duela Atletik Bilbao - Levante. Prvi susret ove dvije ekipe završen je rezultatom 1:1, a revanš je na programu sutra.