Sparsi stigli do ubjedljive pobjede

Bejl i Kejn slave jedan od pogodaka. AFP

Piše: A. Vatreš

7.3.2021

Totenhem je u susretu 27. kola engleske Premijer lige došao do sigurne i ubjedljive pobjede nad gradskim rivalom Kristal Palasom.

Slavili su Murinjovi izabranici s 4:1, a briljirali su Garet Bejl (Gareth Bale) i Hari Kejn (Harry Kane), koji su učestvovali u sva četiri gola.

Poveo je Totenhem u 25. minuti. Kejn je asistirao Bejlu, koji je pogodio za 1:0.

Ipak, gosti na samom isteku prvog poluvremena stiže do poravnanja lijepim golom Kristijan Bentekea (Christian).

Otvaranje drugog poluvremena donosi novi gol, ovaj put u mreži Palasa. Ponovo isti akteri. Kejn se našao u lozi asistenta, a Bejl drugi put pogodio.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 52. minuti, kada je Kejn fantastično pogodio za 3:1.

Konačan rezultat postavlja Kejn svojim drugim golom poslije asistencije Hjeon Min Sona (Son Heung-Min) u 76. minuti.

Totenhemu je ovo bila 13. pobjeda, kojom se probio s osmog na šesto mjesto i ima 45 bodova.