Lidsu poništena dva gola, Vest hem slavio pobjedu

"Čekićari" upisali 14. pobjedu ove sezone

Detalj s meča u Londonu. AFP

A. M.

8.3.2021

Fudbaleri Vest hema savladali su Lids kod kuće rezultatom 2:0 u duelu 27. kola Premijer lige.

Počelo je izuzetno burno. U dvije minute Lidsu su poništena dva gola.

Prvo je pogodak Tajlera Robertsa (Tyler) VAR poništio zbog ofsajda, a nepun minut kasnije poništen je pogodak Patrika Bamforda (Patrick). Lopta je, kako je Majku Dinu (Mike Dean) javljeno iz VAR sobe, prešla aut liniju prije postizanja gola.

Onda je nervoza učinila svoje pa je Luk Ajling (Luke Ayling) skrivio penal koji je izveo Džesi Lingard (Jesse), ali je golman gostiju odlično odbranio. Lingard je ipak postigao gol nakon što je pokupio odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

U 32. minuti već je bilo 2:0. Kreg Douson (Craig Dawson) je odlično reagovao na loptu ubačenu iz kornera i glavom postigao gol za 2:0.

U nastavku je Lids imao nekoliko odličnih prilika da dođe do gola, ali nijedan udarac nije bio precizan. Imao je svoje šanse i Vest hem, ali promjene rezultata nije bilo.

"Čekićari" su tako upisali 14. pobjedu ove sezone i sada na petom mjestu na tabeli imaju 48 bodova, dva manje od Čelzija koji ima i meč više. Lids je 11. sa 35 bodova.