SERIJA A

Atalanta savladala Speciju i bodovno se poravnala sa Juventusom

Ekipa iz Bergama nastavila borbu za plasman za mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone

Detalj s meča u Bergamu. Twitter

A. M.

12.3.2021

Fudbaleri Atalante nastavljaju borbu za plasman za mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Ekipa iz Bergama je kod kuće bila bolja od Specije sa 3:1 u utakmici 27. kola Serije A.

Bio je to 15. trijumf Atalante kojom se bodovno izjednačila sa trećeplasiranim Juventusom.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je u rasponu od svega minut, u 54. i 55. domaći tim postigao dva gola.

Prvo je Mario Pašalić na pas Josipa Iličića pogodio za vodstvo domaćih, da bi na 2:0 povisio Luis Murijel.

Pašalić je u 73. minuti postigao još jedan gol, a sve što su gosti uspjeli uraditi do kraja meča je počasni gol osam minuta prije kraja, a strijelac je bio Roberto Pikoli.