Augsburg iskoristio šanse, Gladbah upisao četvrti uzastopni poraz

Osma pobjeda Augsburga i osmi poraz Gladbaha

Detalj s meča u Augsburgu. Twitter

A. M.

12.3.2021

Fudbaleri Augsburga savladali su u prvom meču 25. kola Bundeslige ekipu Borusije Menhengladbah sa 3:1.

Bila je to osma pobjeda Augsburga u sezoni i osmi poraz Gladbaha, koji se poslije ovog poraza nalazi na 10. mjestu prvenstvene tabele.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali su gosti propustili veliku priliku da povedu u 38. minuti kada je Lars Štindl (Stindl) katastrofalno izveo penal.

Borusija nije iskoristila bolje prvo poluvrijeme i u nastavku se sve okrenulo na stranu domaćina.

Prvo je poslije kornera u 52. minuti Ruben Vargas pogodio za prednost Augsburga, da bi Borisija izjednačila u 68. minuti preko Florijana Nojhausa (Florian Neuhaus).

Ipak, Augsburg je poveo golom Marka Rihtera (Marco Richter) u 76. minuti, da bi minut prije kraja sjajnim lob udarcem Andre Han (Hahn) savladao istrčalog Jana Zomera (Yann Sommer) za konačnih 3:1.