Benzema u nadoknadi donio pobjedu Realu protiv Elčea

Kraljevski klub se provukao protiv Elčea

Karim Benzema. AFP

A. M.

13.3.2021

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče nakon preokreta rezultatom 2:1 u 27. kolu španske Primere.

Nakon podjela bodova sa Sosijedadom i Atletikom u gradskom derbiju, izabranici Zinedina Zidana (Zinedine Zidane) bili su na dobrom putu da istim rezultatom 1:1 završe i treći uzastopni meč u prvenstvu, ali je Karim Benzema u sudijskoj nadoknadio donio pobjedu Madriđanima.

Dani Kalvo (Calvo) je u 61. minuti donio vodstvo gostima, a poravnanje je stiglo u 73. minuti kada je Karim Benzema pogodio za 1:1. U sudijskoj nadoknadi je svojim drugim golom donio pobjedu Realu i postavio konačan ishod meča.

Nakon ove pobjede Real je drugi na tabeli sa 57 bodova, jednim više od Barcelone na trećem i pet manje od lidera Atletika.