Mečevi 29. kola Lige 1

Slavlje fudbalera Marseja. Twitter

A. M.

13.3.2021

Odigrana su dva susreta subotnjeg programa 29. kola francuske Lige 1. Pobjede su ostvarili Olimpik iz Marseja i Sent Etjen.

Marsej je sa 3:1 na Velodromu bio bolji od Bresta. Do vodstva su domaći došli u nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac je bio doskorašnji napadač Napolija Arkadijuš Milik. Ipak, u 71. minuti Brasije je donio izjednačenje i dramu na Velodromu. Tek u 88. minuti Tovan uspijeva da vrati vodstvo domaćina, a u trećoj minuti nadoknade Kuizans postiže i treći pogodak i ovjerava pobjedu.

Olimpik je peti sa 45 bodova, dok je Brest 13. sa 34 boda. Iako je postignuto manje golova, ni meč u Anžeu nije manjkao kada su uzbuđenja u pitanju. Jedini gol postignut je u 52. minuti, kada je Kazri zatresao mrežu Anžea. Ovom pobjedom Sent Etjen se učvrstio na 16. mjestu sa 33 boda, osam više od Nima koji je na poziciji koja vodi u baraž za opstanak, a devet od zone ispadanja. Anže je deveti sa 39 bodova.