"Lisice" su se pobjedom popele na drugu poziciju sa 56 bodova

Gol Ihenača. AFP

A. M.

14.3.2021

Fudbaleri Lestera ubjedljivo su pobijedili Šefild junajted na svom terenu rezultatom 5:0 u 28. kolu Premijer lige.

Nigerijski napadač Keleči Ihenačo (Kelechi Iheanacho) je načeo goste u 39. minuti. Taj rezultat bio je aktuelan sve do 64., kada je uslijedila prava kanonada "Lisica". Ajoze Perez (Ayoze) je povisio na 2:0, zatim je Ihenačo ponovo bio precizan u 69. i 78., prije nego što je konačan rezultat postavio Etan Ampadu (Ethan) autogolom u 80. minuti.

"Lisice" su se pobjedom popele na drugu poziciju sa 56 bodova. Imaju dva više od Mančester junajteda, uz meč više, a 15 manje i utakmicu manje od lidera Mančester sitija, kojem gostuju u sljedećem kolu.

U prvom meču današnjeg programa Brajton je kao gost savladao Sautempton rezultatom 1:2.