Lajpcig i Ajntraht podijelili bodove, Jović promašio pobjedu

Detalj s meča u Lajpcigu. AFP

A. M.

14.3.2021

Fudbaleri Lajpciga i Ajntrahta podijelili su bodove u meču 25. kola njemačke Bundeslige. Rezultat je bio 1:1.

Domaći su imali veći posjed i više prilika, ali one najveće propustili su gosti.

Emil Forsberg je u 47. minuti iskoristio odbitak i donio prednost Lajpcigu.

Izjednačenje i ispostavit će se konačan rezultat utakmice postavio je Kamada u 61. minuti.

Luka Jović je u igru ušao u 72. minuti da bi 10-ak minuta kasnije, nakon kontre i dodavanja Filipa Kostića, istrčao pred golmana Gulačija i šutirao slabijom lijevom nogom pored stative.

Nakon ovog remija Lajpcig je ostao drugi sa 54 boda, dok je Ajntraht četvrti sa 44.

U prvom meču dana Arminija iz Bilefelda je savladala Bajer u Leverkuzenu rezultatom 1:2.