Ubjedljiva pobjeda nad Hueskom

Mesi: Dvostruki strijelac i asistent. TWITTER

Piše: A. Vatreš

15.3.2021

Barcelona je u susretu 27. kola španske La Lige ugostila Huesku i savladala je sa ubjedljivih 4:1.

Meč na Kamp Nou obilježili su spektakularni golovi Lionela Mesija (Messi) iz 13. i Antoana Grizmana (Antoine Griezmann) iz 35. minute.

Gosti su smanjili u četvrtoj minuti nadoknade prvog poluvremena golom Rafaela Mira s bijele tačke.

Ukupno 18. pobjedu Barce ovjerio je Oskar Mingueza (Oscar) na asistenciju Mesija u 53. minuti.

Mesi je fantastičnu partiju krunisao drugim golom u 90. minuti. On mu je bio ukupno 21. ove sezone, čime se izdvojio na čelu liste najboljih strijelaca.

Večerašnji nastup Mesiju je bio 767. za Barcelonu u svim takmičenjima, a njime se izjednačio s legendarnim Čavijem.

Barcelona je tako nastavila potjeru za Atletikom, kojem je prišla na četiri boda zaostatka. Ujedno je na drugom mjestu preskočila Real Madrid.

Recimo i to da bh. reprezenativac Miralem Pjanić nije dobio priliku za igru.