Strijelac u visokoj pobjedi nad Volgogradom

Gigović: Zabio za vodstvo u 41. minuti. TWITTER

Piše: A. Vatreš

17.3.2021

Rostov je u susretu 23. kola ruskog prvenstva slavio na gostovanju kod Volgograda s ubjedljivih 0:4.

Domaći tim je već u 3. minuti postigao gol, koji je VAR poništio zbog ofsajda.

Pet minuta kasnije gostima je sviran penal, ali je Ali Sou (Sowe) bio neprecizan.

Ipak, gosti dolaze do vodstva u 41. minuti, a strijelac je bio veznjak bh. korijena Armin Gigović (18), kojem je to bio prvijenac u dresu Rostova.

U drugom poluvremenu Rostov postiže još tri gola, a redom su pogađali Pontus Almkvist (Almqvist) u 59., Sou u 62. i Aleksander Saplinov (Alexander) u 92. minuti.

Gigović je igrao do 57. minute, dok je punu minutažu u gostujućoj ekipi imao bh. reprezentativac Denis Hadžikadunić (Dennis).

Rostov je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto i ima 37 bodova, koliko i Lokomotiv i Soči na četvrtoj i petoj, te Rubinj Kazan na sedmoj poziciiji.