Demonstracija sile Bavaraca, zabili četiri gola s igračem manje

Het-trik Levandovskog

Slavlje igrača Bajerna. AFP

Piše: A. Vatreš

20.3.2021

Aktuelni njemački prvak Bajern Minhen je u susretu 26. kola Bundeslige ugostio Štutgart i savladao ga s ubjedljivih 4:0.

Ne bi to bilo pretjerano impresivno da Bavarci sva četiri pogotka nisu zabili s igračem manje.

Već u 12. minuti su ostali bez Alfonsa Dejvisa (Alphonso Davies), koji je dobio crveni karton.

Nedugo potom uslijedio je šou Flikove (Flick) u režiji najboljeg igrača svijeta Roberta Levandovskog (Lewandowski).

Poljak je prvo zabio za vodstvo u 18. minuti poslije asistencije Serža Gnabrija (Serge Gnabry).

Gnabri je zatim u 22. minuti povisio na 2:0, da bi Levandovski već minut kasnije po drugi put zatresao mrežu gostiju.

Još jednu fenomenalnu partiju Levandovski je kompletirao het-trikom u 39. minuti.

Što se ostalih rezultata tiče, Borusija Dortmund je remizirala 2:2 u gostima s Kelnom uz dva gola sjajnog Erlinga Halanda (Haalanda), koji je u 90. minuti spasio svoj tim poraza.

Ajntraht Frankfurt je s 5:2 porazio Union Berlin, dok je Volfsburg rezultatom 1:2 slavio kod Verdera.