Seltik i Rendžers podijelili bodove

Detalj s utakmice. TWITTER

A. Vatreš

21.3.2021

Jedan od najvećih gradskih nogometnih derbija, okršaj škotskih velikana Seltika i Rendžersa završio je bez pobjednika, 1:1.

Rendžers je već proslavio naslov prvaka, dok Seltik sigurno drži drugu poziciju, pa utakmica 32. kola škotskog prvenstva nije imala rezultatsku važnost.

Premda na tribinama Seltik Parka nije bilo gledatelja, utakmica se igrala pod strogim sigurnosnim mjerama, a policija je bila raspoređena i po Glazgovu kako bi spriječila okupljanje navijača u gradu, prenosi Hina.

Seltik je poveo u 23. minuti golom Mohameda Eliunusija (Elyounoussi), a izjednačio je Alfredo Morelos u 38. minuti. U nastavku susreta domaćin je bio bliži pobjedi, no golman Rendžersa Alan Mekgregor (Allan McGregor) se istakao s nekoliko sjajnih obrana.

Rangers vodi na tabeli s nedostižnih 89 bodova, čak 20 više od Seltika, dok je na trećem mjestu Hibernian sa 59 bodova.