Džeko: Napustio igru u 67. minuti. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

21.3.2021

Roma je u derbiju 28. kola italijanske Serije A na Olimpiku ugostila Napoli i razočarala navijače.

Gosti su slavili s 0:2 zaslugom sjajnog Drisa Mertensa (Dries), koji je postigao oba gola.

Posebno lijep bio je onaj prvi iz 27. minute, koji je postigao iz slobodnog udarca.

Bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko našao se u startnoj postavi Rome, ali je napustio igru zbog povrede mišića u 67. minuti.

Džeko se držao za mišić desne butine, a italijanski mediji navode da je, nakon što je sjeo na klupu, stavio vrećicu s ledom na bolno mjesto.

Prve informacije govore da je riječ o povredi fleksora, a stepen povrede bit će utvrđen sutra nakon dodatnih pregleda.

To svakako nisu dobre vijesti za selektora našeg državnog tima Ivajla Peteva (Ivaylo) pred utakmice kvalifikacija za SP protiv Finske i Francuske.

Romi je, inače, ovo bio sedmi poraz. On ju je ostavio na šestom mjestu s 50 bodova, koliko ima i petoplasirani Napoli.