PRIJATELJSKI OGLED

Tok utakmice / BiH - Kostarika 0:0

Sljedeću utakmicu reprezentacija BiH igra u srijedu protiv Francuske na Grbavici

Piše: A. M.

27.3.2021

Kadrovi iz prvog poluvremena - Avaz

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u prijateljskom meču bez golova protiv Kostarike na "Bilinom polju" u Zenici. Tekstualni prenos prijateljskog ogleda "Zmajeva" mogli ste pratiti na portalu "Avaz.ba" iz minute u minutu.

90' - Kraj utakmice.

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

86' - Neoprezan start Cvijanovića kažnjen žutim kartonom.

84' - Gojak šutira pravo u živi zid.

83' - Prekršaj u zoni šuta za BiH. Gojak i Lončar pored lopte.

79' - Cvijanović u igri umjesto Menala. Pidro mijenja Kolašinca.

76' - Hadžikadunić mijenja povrijeđenog Mihojevića.

75' - Mihojeviću se ukazuje ljekarska pomoću.

70' - Mirniji period utakmice.

65' - Mihojević odlično interveniše i izbacuje loptu u korner.

61' - Udarac Prevljaka lak plijen za golmana Kostarike.

60' - Korner za BiH. Udarac Mihojevića glavom odlazi preko gola.

57' - Dvostruka izmjena u bh. reprezentaciji. Pirić mijenja Vasilja, u igri i Gojak umjesto Duljevića.

56' - Vasilj sjajnom intervencijom sprječava Kostariku da dođe do vodstva.

54' - Prevljak sjajno ubacio u kazneni prostor Kostarike, ali gosti otklanjaju opasnost.

50' - Cipetić uz pomoć prečke s gol linije izbacuje loptu i spašava čist pogodak nakon šanse Kostarikanaca.

49' - Vasilj dobro interveniše nakon slobodnog udarca.

47' - Korner za Kostariku. Spetljali su se gostujući fudbaleri, lopta odlazi u gol-aut.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Prva izmjena u reprezentaciji BiH. Rahmanovića mijenja Prevljak.

45' -  Kraj prvog poluvremena. Fudbaleri obje reprezentacije ostali su nam dužni. Nismo vidjeli mnogo u prvih 45 minuta.

39' -  Oslobađamo se pritiska.

35' -  Pritisak Kostarike u posljednjih nekoliko minuta.

31' - Prvi korner za Kostariku. Bez opasnosti po gol Vasilja.

30' - Bezidejna igra na obje strane. Još uvijek nismo vidjeli pravu priliku za gol.

25' - Hadžiahmetović šutira preko gola.

23' - Posjed lopte na strani BiH - 51:49.

18' - Golman Kostarike pravovremenim izlijetanjem spriječio Demirovića da dođe do lopte nakon pasa Rahmanovića.

11' - Oprezna igra obje selekcije. Igra se uglavnom na sredini terena bez prilika.

7' - Prvi šut u okvir gola. Hadžiahmetović pokušao iz velike udaljenosti, ali se golman Kostarike nije dao iznenaditi.

5' - Bez prilika u uvodnim minutama.

2' - Prvi korner za BiH. Odbrana Kostarike otklanja opasnost bez većih problema.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli bh. reprezentativci.

17:30 - Selektor Ivajlo Petev (Ivaylo) neće s klupe voditi reprezentaciju BiH obzirom da mu je u petak potvrđen pozitivan nalaz testa na koronavirus, ali je najavio kako će protiv Kostarike priliku dobiti igrači koji nisu igrali protiv Finske, ali i da će svi sa spiska dobiti neku minutažu.

BiH će utakmicu protiv Kostarike početi u sastavu: Vasilj, Cipetić, Kolašinac, Mihojević, Ahmedhodžić, Lončar, Hadžiahmetović, Menalo, Duljević, Rahmanović i Demirović.

Na klupi za rezerve ostali su: Šehić, Pirić, Ćivić, Hadžikadunić, Todorović, Pidro, Gojak, Cvijanović, Prevljak i Stevanović.

Ovo će biti prvi međusobni susret BiH i Kostarike koji bi trebao dodatno pripremiti "Zmajeve" za kvalifikacioni meč protiv Francuske koji se igra u srijedu na Grbavici.

Obje selekcije u meč ulaze s dugim nizom bez pobjede. Bosna i Hercegovina devet utakmica zaredom ne zna za trijumf, dok Kostarikanci slast pobjede nisu osjetili u posljednjih šest susreta.

Posljednja pobjeda "Zmajeva" bila je još u 2019. godini, tačnije 18. novembra 2019. godine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, kada smo savladali Lihtenštajn u gostima sa 3:0. Tada je bh. reprezentaciju s klupe vodio Robert Prosinečki.