Aleksandar Mitrović odličnu golgetersku formu potvrdio i u Bakuu

Mitrović: Postigao 41. gol u dresu Srbije. FSS

Piše: A. M.

30.3.2021

Reprezentativci Srbije savladali su Azerbejdžan u Bakuu u kvalifikacionom meču grupe A za odlazak na Mundijal u Kataru 2022. godine. Rezultat je bio 1:2, a oba gola za "Orlove" postigao je Aleksandar Mitrović.

Mitrović je Srbiju doveo u vodstvo u 16. minuti, na asistenciju Dušana Tadića. Bio je to njegov 40. gol u državnom dresu.

Domaća selekcija došla je poravnanja nakon jedanaesterca u 59. minuti. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Emin Mahmudov (Makhmudov).

Odličnu golgetersku formu Mitrović je potvrdio svojim drugim golom na meču u 81. minuti, a ovaj put asistent je bio Sergej Milinković-Savić.

Srbija je ovom pobjedom preuzela lidersku poziciju grupe A sa sedam bodova, tri više uz meč više od Portugala. Azerbejdžan je posljednji bez bodova.

U drugom meču igranom u istom terminu Kipar je u Nikoziji u grupi H bio bolji od Slovenije minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac gola odluke bio je Joanis Pitas (Ioannis Pittas) tri minute prije kraja prvog poluvremena.

Kipar je drugi na tabeli H s četiri boda, dok su Slovenci ostali na tri još iz prvog kola i pobjede nad Hrvatskom.