Rekordna pobjeda Japanaca, zabili čak 14 golova

Stradala Mongolija

Slavlje igrača Japana. AGENCIJE

A. Vatreš

30.3.2021

U susretu drugog kruga azijskih kvalifikacija za SP 2022. godine Japan je u Čibi pobijedio Mongoliju sa 0:14 ostvarivši rekordnu pobjedu u historiji reprezentacije.

Do sada je najveću pobjedu Japan ostvario 1917. godine porazivši Filipine s 15:2.

Japan je u prvoj utakmici iz grupe F pobijedio Mongoliju sa 6:0, no ovoga puta je zabio čak 14 golova. Na poluvremenu je bilo 5:0, a u nastavku su japanski nogometaši zabili još devet golova.

Tri gola dao e Juja Osako (Yuya) - 23', 55', 90+2', dva su postigli Junja Ito (Junya) - 73', 79', Kjogo Furuhaši (Kyogo Furuhashi) - 78', 86' i J. S. Inagaki (Y. S.) - 68', 90+3', a među strijelce su se upisali i Takumi Minamino (13), J. D. Kamada (Y. D.) - 26', Hidemasa Morita - 33', Kaš Tuja (Khash Tuyaa) - 39' - a.g. i Takuma Asano - 90+1'.

Nakon pet odigranih utakmica Japan vodi na tabeli grupe sa 15 bodova i razlikom pogodaka 27:0 i korak je do plasmana u treći krug azijskih kvalifikacija za SP 2022.

Mongolija nakon sedam odigranih susreta drži začelje s jednom pobjedom i šest poraza, prenosi Hina.