Susreti trećeg kola

Megvajer: Junak Engleske. AFP

Piše: A. Vatreš

31.3.2021

Engleska je u centralnom meču grupe I kvalifikacija za SP upisala očekivanu pobjedu nad Poljskom, do koje je ipak došla težim putem.

Sve joj je išlo na ruku, s obzirom da su Poljaci u London doputovali bez nekoliko ključnih igrača, uključujući prvog strijelca Roberta Levandovskog (Lewandowski).

Izabranici Gereta Sautgejta (Gareth Southgate) su u 19. minuti dobili penal, koji je uspješno realizirao Hari Kejn (Harry Kane).

Poljska ipak u 58. minuti poravnava rezultat, a strijelac je bio Jakub Moder.

Englezi ipak na kraju dolaze do punog plijena. Gol vrijedan nova tri boda u 85. minuti je postigao Heri Megvajer (Harry Maguire).

Mađarska je u gostima savladala Andoru s 1:4, a Albanija San Marino s 0:2.

Danska je u grupi F razbila Austriju u Beču s 0:4. Bila je to maksimalna treća pobjeda Danaca, koju su kreirali Andreas Skov Olsen - 58', 74', Joakim Mele (Maehle) - 63' i Pjer Hojbjerg (Pierre-Emile Hojbjerg) - 67'.

Škotska je istim rezultatom (4:0) nadigrala Farska Ostrva, dok je Izrael s 1:4 nakon preokreta bio bolji od Moldavije.