Namjestio gol Salaiju

Demirović: Ove sezone asistirao devet puta. AFP

Piše: A. Vatreš

3.4.2021

Frajburg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića poražen je u susretu 27. kola njemačke Bundeslige na gostovanju kod Borusije Menhengladbah s 2:1, iako je imao vodstvo.

Donio mu ga je Roland Salai (Sallai) golom u 10. minuti poslije maestralnog proigravanja Demirovića. Probio je naš napadač po lijevoj strani i servirao loptu na tacni svom saigraču, kojem nije bilo teško smjestiti loptu u mrežu.

Demiroviću je to bila deveta asistencija ove sezone.

Ipak, domaći tim je u nastavku došao do preokreta zahvaljujući dvostrukom strijelcu Markusu Tiramu (Marcus Thuram) i njegovim golovima u 53. i 60. minuti.

Postigao je Frajburg u 95. minuti gol za 2:2, ali je on poništen zbog ofsajda poslije intervencije VAR-a.

Borusija Menhengladbah se ovom pobjedom probila na sedmom mjesto i ima 39 bodova, dok je Frajburg pao na deveto mjesto i ima dva boda manje.