Višća asistent, Bašakšehiru važna pobjeda u borbi za opstanak

Višća: Osma asistencija ove sezone. TWITTER

Piše: A. Vatreš

4.4.2021

Istanbul Bašakšehir došao je do važne pobjede u borbi za opstanak.

Aktuelni turski prvak je danas na domaćem terenu u sklopu 32. kola savladao Jeni Malatjaspor s 3:1.

Poveo je golom Tolge Čigerčija (Cigerci) u 26. minuti, da bi gosti poravnali u 71. preko Adema Bujuka (Buyuk).

Osam minuta kasnije domaći su dobili penal, ali je neprecizan s bijele tačke bio Demba Ba.

Ipak, Bašakšehir je uspio slomiti otpor gostiju u 87. minuti, kada je pogodio Omeh Šahiner (Sahiner).

Pitanje pobjednika riješio je Danijel Aleksić u 91. minuti, pogodivši na asistenciju bh. reprezentativca Edina Višće.

Višći je to bila osma asistencija ove sezone na 25 nastupa. Postigao je i šest golova.

Bašakšehir se ovom pobjedom probio na 14. mjesto i ima 33 boda, dva više od ugrožene Kasimpaše na 18. mjestu