Tok utakmica / Liga prvaka: Pobjede Reala i Mančester sitija

Kapitalna prednost Reala, Sitiju drama protiv Dortmunda

Gol Salaha. Twitter

Piše: A. M.

6.4.2021

Utakmicama u Madridu i Mančesteru večeras je počelo četvrtfinale Lige prvaka. Real je na stadionu "Alfredo di Stefano" lakše od očekivanog savladao Liverpul sa 3:1, dok je Mančester siti na svom "Etihadu" pobijedio Borusiju Dortmund 2:1. Na portalu "Avaza" mogli ste uživo pratiti tekstualni prijenos prvih četvrtfinalnih duela.

90' - Kraj utakmica. Real je sa 3:1 savladao Liverpul, dok je Mančester siti sa 2:1 pobijedio Borusiju Dortmund.

90' - GOL! Siti ponovo vodi. Strijelac je Fil Foden.

89' - Liverpul ne uspijeva pronaći put do gola Reala.

88' - Siti je krenuo po novo vodstvo, ali pitanje je da li će biti dovoljno vremena za "Građane".

84' - GOL! Dortmund stiže do izjednačenja golom Marka Rojsa.

80' - Ulazimo u posljednjih 10 minuta utakmica u Madridu i Mančesteru.

75' - Sjajan solo prodor De Brujnea, ali je Belgijanac lošom završnicom upropastio dobru priliku za Siti.

73' - Real preuzima inicijativu.

69' - Ponovo pritisak Liverpula.

66' - Foden je imao dobru šansu za Siti, ali se Borusija uspjela odbraniti. Ostaje 1:0.

65' - GOL! Drugi gol Vinisijusa. 3:1 za Real.

51' - GOL! Liverpul krenuo odlučno u nastavku. Salah smanjuje na 2:1.

48' - Haland u prilici, ali lopta je u rukama Edersona.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Može li se Liverpul trgnuti i uraditi nešto u drugom poluvremenu?

45' - Kraj prvog poluvremena. Real protiv Liverpula vodi 2:0, Siti protiv Dortmunda 1:0.

44' - Asensio u novoj prilici, Alison spašava Liverpul.

40' - Liverpul kreće u napad, ali bez opasnosti po gol Reala.

36' - GOL! Asensio je udvostručio prednost Reala nakon poklon lopte Arnolda.

27' - GOL! Real je poveo golom Vinisijusa Žuniora. Sjajno ga je dugom loptom uposlio Toni Kros sa svoje polovine, a ovaj primio loptu na prsa i sigurno pogodio za 1:0.

19' - GOL! Siti vodi protiv Dortmunda 1:0. Strijelac je De Brujne.

16' - Nakon centaršuta Aleksandera-Arnolda interveniše Asensijo i otklanja opasnost ispred gola Reala.

12' - Velika prilika za Vinisijusa Žuniora, ali bez promjene rezultata.

10' - Novi korner za Real Madrid. Nastavlja se pritisak aktuelnog prvaka Španije.

9' - Mančester siti kontroliše igru u uvodnim minutama.

7' - Pritisak Reala na otvaranju, fudbaleri Liverpula teško iznose loptu na protivničku polovinu.

5' - Korner za Madriđane.

2' - Prvi šut ka golu Liverpula. Benzema pokušao sa ivice šesnaesterca, ali bez problema za "Redse".

1' - Počele su utakmice u Madridu i Mančesteru.

20:30 - Real je bez poraza u posljednjih 11 utakmica, dok Liverpul s druge strane nakon tri loša mjeseca konsoliduje svoje redove, a to pokazuje i trijumf u Londonu protiv Arsenala (0:3) proteklog vikenda.

Zanimljivo je i to da će ovo biti prvi duel Reala i Liverpula nakon finala iz 2018. godine. Trener Liverpula Jirgen Klop (Jurgen Klopp) na jučerašnjoj press konferenciji dotakao se tog meča.

- Veoma se dobro sjećam finala iz 2018., kao i što su me mjesec dana nakon njega svi pitali da li bih pozvao Serhija Ramosa (Sergio) na moj 60. rođendan. Tada sam na to pitanje odgovarao negativno, a sada bih dobro razmislio. Tada sam bio jako ljut i nikako mi se ne sviđa ono što se događalo te noći, ali to je bilo davno. Sada, ako budemo bolji mi ćemo proći, a ako ne budemo, proći će Real - rekao je Klop.

Zanimljivo će biti i u Mančesteru, gdje će u prvom duelu dvomeča Siti dočekati Borusiju iz Dortmunda.

"Građani" su favoriti, a Pep Gvardiola (Guardiola) napokon želi iskorak u Evropi.

"Milioneri" nemaju naročito uspješnu sezonu u Bundesligi, a nisu imali ni dobru uvertiru za ovaj meč, jer su na svom terenu poraženi od Ajntrahta.