Nesvakidašnja scena u tunelu Etihada, sudija tražio autogram od Halanda

Kamere zabilježile trenutak

Haland daje autogram pomoćnom sudiji. PRINTSCREEN

Piše: A. Vatreš

7.4.2021

Mančester siti sinoć je u prvom četvrtfinalnom susretu Lige prvaka savladao Borusiju Dortmund s 2:1.

"Građani" su do minimalne prednosti pred revanš na Signal Iduna Parku stigli golom Fila Fodena (Phila) u 90. minuti. Prethodno je poravnanje "Milionerima" u 84. minuti donio Marko Rojs (Marco Reus), nakon što je domaći tim poveo u 19. minuti preko Kevina De Brujnea (De Bruyne).

Na kraju utakmice viđena je nesvakidašnja situacija, kada je jedan od pomoćnika glavnog sudije Ovidijua Hategana (Ovidiu) u tunelu zatražio autogram od prve zvijezde gostiju Erlinga Halanda (Haalanda), što su zabilježile kamere BT Sporta.

Iako je nanio veliku štetu njegovoj ekipi, norveški napadač ga nije odbio, uredno mu se potpisao u sudijski blokić, a na kraju ga je čak i zagrlio.

Rumunske sudije drastično su oštetile goste, poništivši u 38. minuti gol Džadu Belingemu (Jude Bellinghama) zbog nepostojećeg prekršaja na Edersonu.

VAR se nije oglasio jer je sudija Ovidiu Hategan prekinuo akciju prije nego što je igrač Dortmunda ušetao s loptom u gol, a još je mladom Englezu dao i žuti karton.