Zaostali mečevi prvenstva Italije

Martinez i Lukaku: Strijelci za pobjedu Intera. AFP

A. M.

7.4.2021

Odigrane su dvije zaostale utakmice Serije A. Inter je u meču 28. kola savladao Sasuolo sa 2:1, dok je Juventus u duelu 3. kola prvenstva Italije istim rezultatom bio bolji od Napolija.

Vodstvo "Nerazurima" donio je Romelu Lukaku nakon 10 minuta igre, a prednost Intera duplirao je Lautaro Martinez golom u 67. minuti susreta. Sasuolo je do kraja uspio samo smanjiti na 2:1, a strijelac je u 85. minuti bio Hamed Traore.

"Stara dama" je povela golom Kristijana Ronalda (Cristiano) u 13. minuti. Na 2:0 je povisio Paulo Dibala (Dybala) u 73., a nadu gostima iz Napulja da mogu do boda dao je Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne) u 90. minuti sa bijele tačke. Međutim, ekipa Đenara Gatuza (Gennaro Gatusso) nije imala snage za još jedan gol u nadoknadi.