Aleksander-Arnold u nadoknadi donio pobjedu Liverpulu protiv Aston vile

Nakon šest poraza, Liverpul je napokon slavio na svom "Enfildu"

Trent Aleksander-Arnold: Donio pobjedu "Redsima". AFP

A. M.

10.4.2021

Nakon šest poraza, Liverpul je napokon slavio na svom "Enfildu". Fudbaleri Liverpula savladali su Aston vilu sa 2:1 i tako su upisali treću premijerligašku pobjedu u nizu. Junak utakmice bio je Trent Aleksander-Arnold (Alexander-Arnold), koji je fantastičnim udarcem u 91. minuti donio trijumf "Redsima".

U jeku inicijative Liverpula, Vila je u 43. minuti stigla do vodstva preko Olija Votkinsa.

Napadali su "Redsi" na startu drugog poluvremena, a do izjednačenja su došli u 56. minuti. Mohamed Salah (Mohammed) je odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:1.

Samo šest minuta kasnije Vila je bila nadomak novog vodstva kada je Votkins odložio loptu za Trezegea, koji je iskosa sa lijeve strane šutirao iz prve, a lopta je završila na unutrašnjem dijelu stative, ali ne i u golu.

Do 91. minute nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Martinez spektakularno odbranio udarac Alkantare sa pet metara, u nastavku akcije loptu je primio Trent Aleksander-Arnold i sa ivice šesnaesterca izvanrednim udarcem pogodio za 2:1 i pobjedu Liverpula.