Borusija Dortmund preokretom protiv Štutgarta nastavila borbu za Ligu prvaka

"Milioneri" su i dalje na petom mjestu sa 46 bodova

Slavlje fudbalera Dortmunda. Borussia Dortmund

A. M.

10.4.2021

Borusija iz Dortmunda nakon preokreta je savladala Štutgart na gostovanju rezultatom 2:3 u 28. kolu Bundeslige i ostala u utrci za plasman u Ligu prvaka.

U prvom poluvremenu bolji je bio Štutgart. Prednost im je u 17. minuti donio Saša Kalajdžić.

Međutim, sve se okrenulo na startu drugog dijela. Džad Belingam (Jude Bellingham) u 47. i Marko Rojs (Marco Reus) u 52. minuti postigli su golove za Dortmund. Borusija je držala konce igre u svojim rukama, ali je Daniel Didavi u 78. minuti izjednačio rezultat.

Ipak samo dvije minute kasnije 19- godišnji Ansgar Knauf (Knauff), koji je u 67. minuti zamijenio Rojsa pogodio je na asistenciju Erlinga Halanda (Haaldan) za trijumf Borusije.

Dortmund je i dalje na petom mjestu sa 46 bodova. Zaostaju čak sedam za Ajntrahtom, koji je na četvrtoj poziciji koja garantuje plasman u Ligu prvaka. Štutgart je 11. sa 39 bodova.