SERIJA A

Ni dva gola Vlahovića nisu bila dovoljna Fiorentini da izbjegne poraz od Atalante

Atalanta nakon prvih 45 minuta imala dva gola prednosti, potpuno drugačija Fiorentina u drugom poluvremenu

Detalj s meča na stadionu "Artemio Franki". Fiorentina

A. M.

11.4.2021

Sjajan meč odigran je u Firenci u okviru 30. kola Serije A. Na kraju je Atalanta kao gost slavila protiv Fiorentine rezultatom 2:3.

Atalanta je mnogo bolje odigrala prvo poluvrijeme i postigla je dva gola. U oba navrata strijelac je bio Duvan Zapata. Prvi put u 13., a onda i u 40. minuti.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija Fiorentina. Tačnije, na scenu je stupio Dušan Vlahović. Prvo je u 57. minuti na asistenciju Kaseresa zatresao mrežu gostiju i vratio tim iz Firence u igru. U 66. minuti Vlahović je rutinski zatresao mrežu za izjednačenje.

Međutim, to nije bilo dovoljno ni za bod. Jer je u 70. minuti dosuđen je jedanaesterac za Atalantu, koji je u gol pretvorio Josip Iličič. U gol vrijedan tri boda i nastavak trke za Ligu prvaka.

Ovom pobjedom Atalanta se vratila na četvrto mjesto i ima 61 bod, jedan manje od Juventusa, dva od Milana, i dva više od petoplasiranog Napolija. Fiorentina je 15. sa 30 bodova i ima osam bodova više od Kaljarija koji je prvi u zoni ispadanja.