Druga vezana pobjeda

Vrijedna tri boda za Vest Brom. AFP

Piše: A. Vatreš

12.4.2021

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona vezali su drugu pobjedu u engleskoj Premijer ligi.

Nakon što su u u prošlom kolu na Stamford Bridžu razbili Čelsi s 2:5, večeras su na domaćem Houtornsu rezultatom 3:0 deklasirali Sautempton.

Krenuli su silovito i zabili već u 5. minuti, ali je gol Embajea Dianja (Mbaye Diagne) poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 32. minuti je na semaforu stajalo 1:0. Sviran je penal za Vest Brom, a siguran s bijele tačke bio je Mateus Pereira (Matheus).

Samo tri minute kasnije Dianj je asistirao za Meta Filipsa (Matt Phillips), koji je udvostručio prednost domaćina.

Tačku na "i" u 69. minuti postavio je Kalum Robinson (Callum).

Mogli su gosti do počasnog gola u 93. minuti, ali je Džejms Vord-Prous (James Ward-Prowse) promašio penal.

Vest Bromvič je tako došao do pete pobjede i učinka od 24 boda, što je osam manje od Njukasla na 17. mjestu.

Sautempton je ostao na 14. mjestu s 36 bodova.