Susret bez golova

Brajton propustio veliki broj prilika. AFP

Piše: A. Vatreš

12.4.2021

Brajton i Everton su u jednom od dva večerašnja susreta 31. kola na Ejmeksu podijelili bodove, odigravši bez golova 0:0.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćem timu. Redale su se prilike Jakuba Modera, Nila Mopaja (Neal Maupay) i Iva Bisume (Yves Bissouma), ali igrači Brajtona su gađali van okvira gola.

Dominacija Brajtona nastavila se i u drugom poluvremenu. Pokušavali su ponovo Moder i Mopaj, odlične šanse propustili su i Deni Velbek (Danny Welbeck) i Leandro Trosard (Trossard), a možda najbolju šansu imao je Luis Dank (Lewis Dunk), čiji je pokušaj glavom iz 78. minute sjajno zaustavio Robert Olsen.

Mogao je i Everton do gola u 71. minuti, kada je Robert Sančez (Sanchez) fantastično odbranio udarac Hamesa Rodrigeza (James Rodriguez).

Gosti su u 90. minuti promašili pobjedu. Aleks Ajvobi (Alex Iwobi) je gađao, ali preko gola.

Everton je poslije ovog remija osmi s 48 bodova, dok je Brajton 15. s 33.