Tekstualni prijenos revanš utakmica četvrtfinala

Bajern eliminiran. AFP

Piše: A. Vatreš

13.4.2021

Završene su utakmice u Parizu i Sevilji. PSG i Čelsi su prvi polufinalisti Lige prvaka.

94' - Porto je došao do gola protiv Čelsija preko Taremija. Gol koji po svemu sudeći neće biti dovoljan.

83' - Mnogo sreće za PSG. Udarac Sanea završio je pored gola.

79' - Mbape je zabio gol, ali je sviran ofsajd.

70' - Izblokiran udarac Pulišića. Bila je to dobra situacija da Čelsi dođe do prednosti.

65' - Velika prilika za Porto. Mendi fantastično brani udarac Taremija. Ostaje 0:0, rezultat koji Čelsi vodi u polufinale.

62' - Mogao je Bajern nokautirati PSG. Bila je to zlatna šansa za Milera, čiji je udarac fantastično zaustavio Navas.

57' - Prvo uzbuđenje u nastavku na Ramon Sančez Pizhuanu, gdje je Čelsi mogao povesti, ali je Mauntov udarac glavom bio neprecizan.

54' - Ponovo je zaprijetio PSG. Ovaj put preko Di Marije, koji je šutirao pored gola.

53' - Velika prilika za PSG. Nejmar je zakasnio nakon dodavanja Di Marije.

52' - Koman je zaprijetio, ali bio je to neprecizan šut. Bajern mnogo ozbiljniji u nastavku susreta.

49' - Nova šansa za Nejmara. Ovaj put je Brazilac loše šutirao preko gola.

47' - Zaprijetio je Alaba na samom startu drugog dijela. Lopta je otišla pored gola i ostalo je 0:1.

46' - Krenula su druga poluvremena.

45' - Kraj prvog poluvremena i u Parizu, gdje Bajern nakon prvih 45 minuta vodi protiv PSG-a s 0:1.

45' - Poluvrijeme u Sevilji. Nema golova na meču Čelsi - Porto.

44' - Mogao je Bajern povesti s 0:2. Alaba je šutirao iz velike udaljenosti, a Navas odbranio njegov udarac i izbacio loptu u korner.

40' - Čupo Motan kažnjava promašaje PSG-a i golom glavom dovodi Bajern u vodstvo!

39 ' - Nejmar ponovo nije imao sreće, sada je pogodio stativu!

38' - Još jednom je Nejmar bio blizu gola, ovaj put je prečka spasila Bajern. PSG puno bolji tim.

34' - Ponovo je PSG zaprijetio preko Nejmara, ali je ponovo odlično odbranio Nojer.

33' - Sjajna šansa za Porto. Korona je bio sam ispred Mendija, ali je gađao preko gola.

28' - Nejmar se našao u velikoj prilici, ali mu je sjajno odbranio Nojer. Mnogo sreće za Bajern.

27' - Dobra prilika za Haverca, čiji je pokušaj glavom otišao preko gola.

27' - Pokušao je Kimih sa distance, ali je njegov udarac otišao pored lijeve stative.

27 ' - Porto je dosta bolji od Čelsija, ali za sada još bez prave prilike.

24' - Odbrana PSG-a je intervenirala nakon ubačaja Pavara. Još je 0:0 u Parizu.

19' - Prijeti prvi put Čelsi preko Risa Džejmsa, čiji udarac odlazi pored gola.

18' - Mnogo prekida u Parizu. Oštra igra s obje strane, što sudija Daniele Orsato ne dozvoljava.

8' - U Sevilji još bez većih uzbuđenja.

3' - Prva velika šansa na utakmici za PSG. Imao ju je Kilijan Mbapea, koji je šutirao nekoliko centimetara pored gola.

1' - Počele su obje utakmice.

20:30 - A evo i sastava za meč Čelsi - Porto.

Čelsi: Mendi, Azpilikueta, Tijago Silva, Ridiger, Džejms, Kante, Žoržinjo, Čilvel, Maunt, Pulišić, Haverc.

Porto: Markesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu, Grujić, Uribe, Seržo Oliveira, Korona, Otavio i Marega.

20:20 - Poznati su sastavi za meč u Parizu.

PSG: Navas; Dagba, Danilo, Kimpembe, Diallo, Paredes, Gueje, Di Marija, Nejmar, Draksler i Mbape.

Bajern Minhen: Nojer, Pavar, Boateng, Ernandez, Dejvis, Kimih, Alaba, Sane, Miler, Koman i Čupo Motan.

Bajern će i ovaj put biti bez povrijeđenog Roberta Levandovskog (Lewandowskog), kao i Serža Gnabrija (Serge Gnabry), koji je pozitivan na koronavirus.

PSG-u će s druge strane faliti povrijeđeni Markinjoš (Marquinhos), a nema ni Maura Ikardija (Icardi), kao ni Lejvina Kurzave (Layvin Kurzawa).

20:15 - PSG je u prvom meču u Minhenu slavio s 2:3 uz dva gola Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe) i jedan Markinjoša (Marquinhos).

Golove koji su aktuelne evropske prvake ostavili u igri postigli su Erik Maksim Čupo Motan (Eric Maxim Choupo-Moting) i Tomas Miler (Thomas Muller).

Čelsi je na neutralnom terenu u Sevilji kao formalni gost savladao Porto s 0:2 golovima Mejsona Maunta (Mason Mount) i Bena Čilvela (Chilwell).

Putem portala Avaz.ba od 21 sat pratite tekstualni prijenos revanš utakmica četvrtfinala Lige prvaka PSG - Bajern Minhen i Porto - Čelsi.