Bajernu nedovoljna pobjeda u Parizu, PSG prošao dalje

Aktuelni šampion eliminiran iz daljeg takmičenja

PSG prošao zbog više postignutih golova u gostima. AFP

Piše: A. Vatreš

13.4.2021

Aktuelni šampion Bajern Minhen eliminiran je iz Lige prvaka, unatoč pobjedi u revanš susretu četvrtfinala nad PSG-om u Parizu 0:1.

Bavarce je koštao poraz iz prvog meča na Alijanc areni, gdje su izgubili 2:3.

Večerašnji meč mnogo bolje je otvorio PSG. Imali su "Sveci" nekoliko sjajnih prilika, a najbolje je propustio Nejmar (Neymar), koji je u 38. minuti prvo pogodio prečku, a potom minut kasnije i stativu. Spašavao je goste u nekoliko navrata i odlični Manuel Nojer (Neuer).

Kazna je uslijedila već u 40. minuti, kada je Erik Maksim Čupo Motan (Eric Maxim Choupo-Moting) glavom donio vodstvo Bajernu.

Bajern je u drugom poluvremenu krenuo po drugi gol. Dva puta je zaprijetio David Alaba, ali oba puta je bio neprecizan.

Zaprijetio je i PSG u dva navrata preko Nejmara i Anhela Di Marije (Angel Di Maria), ali bez promjene rezultata.

Mogao je Bajern u 62. minuti postići i drugi gol, ali je Kejlor Navas (Keylor) skinuo zicer Tomasu Mileru (Thomas Muller).

Mbape je u 79. minuti postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Imao je Liroj Sane (Leroy) u 83. minuti priliku poslije sjajnog prodora, ali je njegov udarac završio pored stative.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i PSG je sasvim zasluženo prošao u polufinale.