Real sačuvao prednost iz prve utakmice protiv Liverpula i plasirao se u polufinale

Bez golova na Enfildu u revanš susretu četvrtfinala

Kurtoa je u nekoliko navrata spašavao Real. AFP

Piše: A. Vatreš

14.4.2021

Real Madrid odbranio je prednost od 3:1 iz prve utakmice protiv Liverpula i plasirao se u polufinale Lige prvaka.

Revanš na Enfildu završen je bez golova 0:0.

Krenuo je Liverpul žestoko, a već u 2. minuti imao je veliku priliku preko Mohameda Salaha, kojem je zicer odbranio Tibo Kurtoa (Thibaut Courtouis).

Kurtoa je u 11. minuti ponovo spasio Real, ovaj put poslije udarca Džejmsa Milnera (James).

Prva ozbiljnija šansa za Real u 20. minuti. Karim Benzema je bio u sjajnoj poziciji, ali je pogodio stativu.

Liverpul je u nastavku bio dominantniji, a u samom finišu prvog dijela je imao dvije dobre prilike, koje nisu iskoristili Salah i Žoržinjo Vajnaldum (Georginio Wijnaldum).

Na samom startu drugog dijela, u 46. minuti, domaći su imali odličnu priliku preko Roberta Firmina, ali se ponovo istakao Kurtoa.

Real je bio blizu pogotka u 66. minuti, ali je Žunior Vinisijus (Junior Vinicius) loše šutirao pravo u Alisona (Alisson).

Još jednom je Real zaprijetio u 81. minuti. Karim Benzema je šutirao glavom, a lopta je otišla preko gola.

Kurtoa je odličnu partiju potvrdio još jednom odbranom Salahu u sudijskoj nadoknadi i ponio epitet igrača utakmice.