Siti novom pobjedom nad Dortmundom potvrdio plasman u polufinale

"Građani" slavili poslije preokreta na Signal Iduna Parku

Radost igrača Sitija nakon drugog gola. AFP

Piše: A. Vatreš

14.4.2021

Mančester siti plasirao se u polufinale Lige prvaka, nakon što je i u revanš susretu savladao Borusiju Dortmund.

Baš kao i prošle sedmice na Etihadu, rezultat na Signal Iduna Parku glasio je 1:2 za Mančester siti.

Siti je bolje započeo susret. Imao je terensku inicijativu, ali je Dortmund prvi došao do gola.

U 16. minuti je pogodio Džud Belingem (Jud Belingham), kojem je to bio prvijenac u Ligi prvaka.

Mogao je Siti do izjednačenja u 26. minuti, no prečka je bila saveznik domaćina poslije udarca Kevina De Brujnea (De Bruyne)

Nastavili su se napadi Sitija, a u 32. minuti odbrana Dortmunda interveniše s gol linije poslije udarca Rijada Mareza (Ryad Mahrez).

Siti je do poluvremena imao još jednu odličnu priliku. Oleksandr Zinčenko (Zinchenko) je pokušao, a njegov udarac sjajno zaustavio Marvin Hic (Marwin Hitz).

U 52. minuti je sviran penal za Siti, nakon što je Emre Džan igrao rukom. Siguran za 1:1 bio je Marez.

Mogao je Siti do preokreta u 58. minuti, ali je udarac Rodrija glavom završio na prečki.

Hic je u 74. minuti sjajno odbranio De Brujneu, ali mu nije bilo spasa minut kasnije, kada je Fil Foden (Phill) donio preokret gostima.

Siti je tako s ukupnih 4:2 prošao u polufinale, gdje ga očekuje duel s PSG-om.