Tok utakmica / Prošli Roma, Junajted, Arsenal i Viljareal

Džeko: Strijelac za 1:1. AFP

Piše: A. Vatreš

15.4.2021

Završeni su svi susreti. U polufinale su prošli Roma, Mančester junajted, Arsenal i Viljareal.

91' - Junajted je udvostručio prednost protiv Granade. Autogol je postigao Valjeho.

78' - Arsenal dolazi i do četvrtog gola u Pragu. Svoj drugi večeras postigao je Lakazet.

75' - Dinamo smanjuje rezultat protiv Viljareala. Pogodio je Mislav Oršić.

72' - Roma je došla do poravnanja u susretu protiv Ajaksa, a strijelac je bio bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko. Našao se u na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio za 1:1.

66' - Mogao je Moreno dokrajčiti Dinamo, ali je Livaković sjajnom odbranom spasio goste. Minut prije toga Oršić je propustio veliku priliku za "Modre".

56' - Ajaks je došao do drugog gola preko Tadića, ali on je poništen zbog faula.

49' - Ajaks je poveo na Olimpiku protiv Rome. Pogodio je Brajan Brobi. Ipak, Roma još uvijek ima rezultat za polufinale.

46' - Krenula su druga poluvremena na sve četiri utakmice.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme i u Pragu, gdje je Arsenal s tri postignuta gola (0:3) riješio pitanje pobjednika.

45' - Junajted je također pred plasmanom u polufinale, s obzirom na vodstvo od 1:0 protiv Granade.

45'- Kraj je i u Viljarealu. Sigurno vodstvo Viljareala od 2:0 protiv Dinama, koji je pred eliminacijom.

45' - Poluvrijeme u Rimu. Nema golova u duelu Rome i Ajaksa.

43' - Đerar Moreno zapečatio je sudbinu Dinama. Vodi Viljareal 2:0.

37' - Tražili su igrači Ajaksa penal. VAR je pokazao da penala nije bilo. I dalje je 0:0, što je rezultat koji Romu vodi dalje.

36' - Viljareal je poveo protiv Dinama. Gledao se VAR, ali je gol priznat.

Postigao ga je Alkaser. No, mora se reći, iz vrlo sumnjive situacije.

29' - Na Olimpiku nema većih prilika. Najbolju je imao veznjak gostiju Klasen u 13. minuti, kada je glavom šutirao preko gola.

26' - Mogao je Viljareal do gola, no Čukvueze je pogodio stativu. Prva velika prilika na utakmici.

24' - Dolazi Arsenal i do trećeg gola. Pogodio je Saka za potpuni debakl Slavije.

21' - Siguran je Lakazet i to je 0:2 za goste iz Londona!

20' - Penal za Arsenal!

18' - Sada je ipak 0:1 u Pragu. Arsenal vodi golom Pepea.

14' - Arsenal je došao do gola u Pragu, ali je on poništen zbog ofsajda.

9' - Roma je pogodila, ali iz ofsajda.

8' - Mogla je Granada do poravnanja na Old Trafordu. Bila je to velika prilika za Ereru, čiji je udarac glavom završio tik pored stative.

6' - Poveo je Junajted sjajnim golom Edinsona Kavanija iz voleja. Asistenciju je upisao Pol Pogba.

5' - Roma je prva zaprijetila u utakmici protiv Ajaksa, ali je udarac Lorenca Pelegrinija završio pored gola.

21:00 - Počele su utakmice na sva četiri na stadiona!

20:45 - Slavija iz Praga neočekivano je odigrala 1:1 u prvom susretu protiv Arsenala na Emirejtsu. Stoga će "Tobdžije" večeras imati izuzetno težak zadatak, ali su i dalje favoriti za prolaz u polufinale.

Slavija Prag: Kolar; Bah, Holeš, Zima, Boril; Ševčik, Stanću, Hromada, Provod, Olajinka, Kuhta

Arsenal: Leno; Čembers, Holding, Pablo Mari; Smit Rou, Sebaljos, Parti, Džaka, Saka; Pepe, Lakazet

20:40 - Možda i najlakši posao je pred Mančester junajtedom, koji je u prvoj utakmici kao gost savladao Granadu s 0:2.

Ovo su sastavi za meč na Old Trafordu.

Mančester junajted: De Hea; Van Bisaka, Tuanzebe, Lindelof; Aleks Telješ; Pogba, Matić, Fred; Bruno Fernandeš; Grinvud, Kavani

Granada: Rui Silva; Folkier, Valjeho, Herman, Neva; Montoro, Gonalon; Kenedi, Erera, Mačis; Soldado

20:25 - Dinamo iz Zagreba imat će težak zadatak na El Madrigalu protiv Viljareala, koji ga je u prvoj utakmici na Maksimiru savladao s 0:1.

Viljareal: Rulji; Fojt, Albiol, Pau Tores, Pedraca; Trigeros, Kapu, Pareho; Đerar Moreno, Alkaser, Čukvueze

Dinamo Zagreb: Livaković; Ristovski, Lauritsen, Teofil-Katerin, Gvardiol; Jakić, Ademi; Ivanušec, Majer, Oršić; Petković

20:15 - Poznati su sastavi za susret Rome i Ajaksa, a bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko naći će se na terenu od prve minute.

Roma: Pau Lopez; Manćini, Kristante, Ibanjez; Karsdorp, Veretu, Dijavara, Kalafiori; Mihtarjan, Lorenco Pelegrini; Džeko

Ajaks: Steklenburg; Klajber, Timber, Martinez, Taljafiko; Alvarez, Klasen, Gravenberh; Entoni, Tadić, Neres

Putem portala Avaz.ba od 21 sat pratite tekstualni prijenos revanš utakmica četvrtfinala Evropske lige.

Sastaju se Roma - Ajaks (2:1), Mančester junajted - Granada (2:0), Slavija Prag - Arsenal (1:1), Viljareal - Dinamo Zagreb (1:0).

*U zagradi su rezultati prvih utakmica odigranih prošlog četvrtka.