Vest Hem stigao dva gola zaostatka s igračem manje, ali ipak poražen

Sjajan meč na Sent Džejms Parku i pobjeda Njukasla

Detalj s utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

17.4.2021

Sjajan meč na Sent Džejms Parku u okviru 32. kola engleske Premijer lige odigrali su Njukasl i Vest Hem, a pobjedu je na kraju slavio domaći tim rezultatom 3:2.

Poveli su domaći u 36. minuti, kada je autogol postigao Isa Diop (Issa).

U istoj minuti gosti ostaju bez isključenog Krejga Dousona (Craig Dawson), a već u 41. minuti su po drugi put kapitulirali.

Gol za veliku prednost "Svraka" postigao je Žoelinton (Joelinton).

Završnica susreta donijela je neočekivanu neizvjesnost. Diop se iskupio za autogol i u 73. minuti smanjio prednost Njukasla, da bi Vest Hem u 78. preko Džesija Lingarda (Jesse) poravnao rezultat.

Ipak, njihova radost nije dugo trajala, jer je Žozep Vilok (Joseph Willock) u 83. minuti savladao Lukaša Fabijanskog (Lukasz Fabianski) i donio važnu pobjedu Njukaslu u borbi za opstanak.

Njukasl trenutno ima 35 bodova i 15. je na tabeli, dok je Vest Hem na četvrtom mjestu s 55 bodova.