Musijala: Dvostruki strijelac. AFP

Piše: A. Vatreš

17.4.2021

Aktuelni njemački prvak Bajern iz Minhena sve je bliže novoj tituli.

Bavarci su danas u susretu 29. kola slavili na gostovanju kod Volfsburga s 2:3 i tako drugoplasiranom Lajpcigu pobjegli na sedam bodova prednosti.

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kada su postigli sva tri pogotka. Dvostruki strijelac bio je mladi Džamal Musijala (Jamal Musiala), koji je pogađao u 15. i 37. minuti.

Autor drugog gola u 24. minuti bio je Erik Maksim Čupo-Motan (Eric Maxim Choupo-Moting).

Golove za Volfsburg posigli su Vut Veghorst (Wout Weghorst) u 35. i Maksimilijan Filip (Maximilian Philipp) u 54. minuti.

Što se ostalih mečeva tiče, Frajburg je s 4:0 deklasirao Šalke, Borusija Menhengladbah je istim rezultatom savladala Ajntraht Frankfurt, Union Berli je s 2:1 bio bolji od Štutgarta, dok su Augsburg i Arminija Bilefeld odigrali meč bez golova.